Безпечна купівля квартири в новобудові

Купівля квартири в новобудові (за інвестиційним договором), що потрібно знати?

На даний час житловий фонд в Україні активно розбудовується, а вартість м2 квартири в новобудові подешевіла. Припустимо, Ви збираєтесь придбати собі новеньку квартиру студію в житловому комплексі мало відомого забудовника (або для Вас взагалі не відомого – Ви ніколи не досліджували раніше ринок нерухомості). Ціна на обрану Вами квартиру дуже приваблива на 200 – 300 доларів США дешевша за 1 м2 ніж в конкурентів. Все дуже добре, і Вам все подобається але є декілька деталей: будинок наразі не збудовано, будівництво знаходиться на стадії залиття котловану, для придбання квартири необхідно укладати інвестиційний договір. Таким чином Ви не бачите самого будинку але через привабливі умови купівлі квартири готові укласти інвестиційний договір і через декілька років по договору отримати свідоцтво на право власності. Ви задумуєтесь – ризикувати зараз і отримати житло в майбутньому чи придбати квартиру вже в збудованому будинку вартість якої буде значно дорожчою.

Що ж необхідно знати для того, щоб безпечно купити квартиру в новобудові на стадії інвестиційного договору, а не купити «кота в мішку»?

За результатами аналізу нашої діяльності нам вдалось виділити основні деталі на які варто звертати увагу при купівлі квартири в новобудові. Отже, розглянемо їх коротко:

  1. Право на землю

В забудовника при будівництві багатоквартирного будинку повинна бути земля на законних підстава. Ця земля в забудовника може знаходитись на підставі: права власності, оренди, суперфіцію тощо.

Обов’язково потрібно звернути увагу на цільове призначення земельної ділянки, воно має бути для житлової забудови. Якщо це буде договір оренди або суперфіцій, обов’язково зверніть увагу на строк користування земельною ділянкою, він має закінчитись не раніше здачі будинку в експлуатацію.

Для прикладу прикріплюємо 1-у стор. договору оренди землі:

  1. Містобудівні умови та обмеження

Містобудівні умови та обмеження (далі – МУО) – це документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об’єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.

Проект на будівництво, який забудовник замовляє повинен відповідати чітким границям, що прописані в містобудівних умовах та обмеженнях, наприклад: якщо в МУО прописано, що будинок не може бути вище 20 поверхів, а Вам пропонують придбати квартиру на 25 поверсі – радимо не купувати таку квартиру.

Зверніть особливу увагу на те, хто забудовник і замовник МУО, адреса забудови і поверховість повинна повністю співпадати з проектом і місцем розташування забудови.

Для прикладу прикріплюємо 1-у стор. МУО:

  1. Дозвіл на ведення будівельних робіт

Після того, як забудовник отримав МУО, виготовив проект на будівництво, пройшов експертизу (у необхідних випадках) – він може отримати дозвіл на ведення будівельних робіт. Цей дозвіл має бути виданий органами Державного архітектурно-будівельного контролю.

В дозволі також має бути вказано, хто забудовник, яка адреса місця забудови, поверховість забудови.

Для прикладу прикріплюємо дозвіл на ведення будівельних робіт:

Всі вищезазначені документи є фундаментальними, норми і вимоги яких забудовник повинен чітко дотримуватись. Через те, що дані документи не просто отримати – вартість м2 в забудовника без належно оформлених документів може бути набагато дешевшою ніж в новобудові такого ж рівня з усіма наявними документами.

Отже, якщо Ви бажаєте укласти інвестиційний договір на купівлю квартири в новобудові, і в забудовника є всі вищезазначені документи – вірогідність купити «кота в мішку» набагато менша.

Якщо ж Вам потрібна професійна допомога юристів з питань нерухомості, то користуючись нашими послугами Ви отримаєте:

  • Вузькоспеціалізованих юристів в сфері нерухомості;
  • Окрім перерахованих документів ми дослідимо ще ряд інших документів і нормативів, що ще більше знизить ризики купівлі квартири;
  • Повний супровід купівлі нерухомості в новобудові;
  • Демократичні ціни і мінімальні ризики.

Для початку роботи необхідно:

  1. Сконтактувати з нами за телефоном або email;
  2. Обрати послугу:
  • Аналіз ризиків будівництва нерухомості;
  • Повноцінний супровід купівлі нерухомості;
  • Консультація з купівлі нерухомості (основні аспекти).

Наші ціни і контакти.