Переваги створення ОСББ

Які ж переваги надає створення ОСББ? Розглянемо детальніше.

Якщо Ви проживаєте в багатоквартирному будинку і виходячи з своєї затишної і чистої оселі у Вас псується настрій через вигляд будинку ззовні і з середини – з цим варто щось робити.

На даний час найефективнішим варіантом покращення умов життя в багатоквартирному будинку є наявність ОСББ в будинку. Наявність ОСББ в будинку об’єднує схожих з Вашою думкою людей в один колектив, і дає механізм досягнення спільних цілей.

Основні переваги створення ОСББ:

1. Накопичення бюджету будинку за рахунок:

Якщо в Вашому будинку наявні допоміжні приміщення (підвали, горища) їх можна здавати в оренду, а отримані кошти використовувати на утримання будинку. Особливо актуальна здача допоміжних приміщень в оренду, якщо Ваш будинок знаходиться наприклад в Печерському або Шевченківському районі столиці – тоді вартість оренди м2 може бути дуже високою.

Також Важливо відмітити, що за допомогою ОСББ можна повернути незаконно захоплені або продані допоміжні приміщення.

Розміщення реклами в будинку є дуже ефективним способом наповнення бюджету ОСББ. Рекламу можна розміщувати на спеціально обладнаних стендах, телевізорах як ззовні так і в середині будинку. Найбільш прибутковий спосіб розміщення реклами в будинку ОСББ – це фасадна реклама.

Примітка:

Як бачите, окрім внесків співвласників (зараз це тариф на утримання будинку) є ще багато шляхів наповнення бюджету ОСББ. Більше того, всі отримані кошти від оренди та реклами можна використовувати виключно на утримання і покращення стану будинку. В противному випадку – це буде не цільовим використанням коштів за що передбачена відповідальність.

2. Поліпшення прибудинкової території шляхом:

Відповідно до положень Земельного кодексу України, ОСББ має право оформити право постійного користування на земельну ділянку під будинком і навколо нього.

 • Проведення озеленення прибудинкової території.

 3. Підвищення рівня безпеки життя в будинку шляхом:

 • Встановлення огорожі по периметру прибудинкової території на законних підставах;
 • Встановлення пункту пропуску на територію будинку (пост охорони і шлагбаум);
 • Встановлення цілодобового відеонагляду за прибудинковою територією і в під’їздах будинку.

4. Підвищення рівня енергоефективності за рахунок:

 • Державних і місцевих програм енергоефективності;

У разі прийняття участі в енергоефективних програмах місцевого і державного рівня одночасно можна заощадити до 70% на вартості енергоефективного заходу, наприклад на утепленні будинку чи на заміні усіх старих вікон на пластикові.

 • Участі в грантах і міжнародних конкурсах.

На даний час є велика кількість грантів і міжнародних програм, які готові фінансувати енергоефективні проекти зеленої економіки, що спрямовані на заощадження природних ресурсів і використання відновлювальних джерел енергії (сонячної, вітряної тощо).

Отже, покращити умови проживання в Вашому будинку при наявності ОСББ можна за допомогою: 

 • Внесків співвласників;
 • Отриманих коштів від реклами і здачі в оренду допоміжних приміщень;
 • Коштів з місцевого і державного бюджетів;
 • Коштів від виграних програм і міжнародних грантів;
 • Коштів з фондів депутатів.

ОСББ в даному випадку виступає лише як форма об’єднання співвласників, які мають за мету покращити свої умови проживання і дає всі необхідні для цього можливості.

Якщо Вас зацікавила дана стаття пропонуємо ознайомитися з процедурою створення ОСББ.

Користуючись юридичними послугами ЮК «ARTEAM» Ви отримаєте:

 • Вартість створення ОСББ від 2900 грн.;
 • Вузькопрофільних юристів з питань ОСББ і ЖКГ, які створили більше 30-и ОСББ в будинках різного типу (від 8 квартир до 200);
 • 100 % державну реєстрацію ОСББ в будь-якому будинку з дотриманням усіх норм чинного законодавства.