Державна реєстрація в корпоративних відносинах – юридична компанія «ARTEAM»
Державна реєстрація це – офіційне визнання державою факту створення або припинення юридичної особи (ТОВ, ПрАТ, ПАТ, ОСББ, ГО, і т.д.), громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміна відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про юридичну особу та фізичну особу – підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій.
Навіщо потрібна державна реєстрація в корпоративних відносинах?
Державна реєстрація надає визнаний і підтверджений державою статус відповідному суб’єкту. Зареєстрований в порядку, що передбачений Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань», суб’єкт – набуває прав та обов’язків відповідно до своєї юридичної природи.
Відомості про державну реєстрацію вносяться в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, що надає також ряд переваг:
- за допомогою реєстру можна перевірити чи дійсно Ваш майбутній контрагент має державну реєстрацію;
- який розмір статутного капіталу в юридичної особи;
- хто дійсно керівник і чи має він як потенційний Ваш контрагент повноваження на укладення з Вами договору (часто у керівників стоять обмеження в повноваженнях на укладення договорів);
- відомості про державну реєстрацію можуть зменшити ризики шахрайства і навпаки підвищити довіру до Вашої компанії.
Вибір і реєстрація форми господарювання
Перш ніж готувати документи для створення юридичної особи, ми радимо чітко визначитись з цілями Вашої майбутньої компанії і підібрати вдалу організаційну правову форму товариства або ж взагалі зареєструвати фізичну особу-підприємця. Детальніше ми про це розписали в наступних розділах: вибір і реєстрація юридичної особи, реєстрація фізичної особи-підприємця.
Державна реєстрація, вимоги до документів
Порядок державної реєстрації регулюється положеннями Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань». Але, перш ніж подавати документи їх необхідно правильно підготувати.
Статтею 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» визначений перелік вимог, яким повинні відповідати документи для державної реєстрації:
- документи повинні бути викладені українською мовою (додатково може бути інша мова окрім заяви про державну реєстрацію);
- текст в документах має бути розбірливим (радимо писати машинодруком);
- в документах заборонені підчищення, виправлення, дописи, закреслення, помилки, не розбірливий і не однозначний текст;
- у разі подання документів в електронній формі вони мають відповідати вимогам чинного законодавства, що стосуються документів, які подаються в електронній формі;
- заяву про державну реєстрацію підписує заявник;
- у випадках передбачених чинним законодавством на документах нотаріально засвідчуються підписи;
- установчі документи юридичної особи прошиваються, нумеруються та підписуються засновниками, або за рішенням зборів головою і секретарем зборів;
- рішення про припинення юридичної особи має містити відомості про персональний склад комісії з припинення, її голову, РНОКПП, порядок та строк заявлення кредиторами своїх вимог;
- установчі документи банків, інших ЮО подаються з відміткою відповідних державних органів;
- внесення змін до статуту юридичної особи оформлюється шляхом викладення його в новій редакції;
- у разі подання документів, які видані іноземною державою необхідно проставити апостиль або отримати консульську легалізацію;
- у разі перекладу документів на українську мову необхідно засвідчити вірність перекладу;
- зображення та опис символіки оформляється з дотримання чинного законодавства;
- у разі залишення оригіналів документів для державної реєстрації в органах державної реєстрації, місцевого самоврядування, подаються копії документів оформлені такими органами державної реєстрації, місцевого самоврядування.
Примітка:
У разі подання документів для державної реєстрації злиття, перетворення, поділу, виділу, приєднання – до документів застосовуються додаткові положення.
Якщо Вам потрібно провести державну реєстрацію юридичної особи, чи фізичної особи-підприємця, юридична компанія «ARTEAM» надасть Вам повний юридичний супровід.