Повернення допоміжних і технічних приміщень – Юридична компанія "ARTEAM"

Повернення допоміжних приміщень у власність співвласників – юридична компанія «ARTEAM»

В Україні є дуже поширеною практика продажу або здачі в оренду допоміжних приміщень багатоквартирних будинків (підвалів, горищ, технічних приміщень, тощо) третім особам. Як відомо, продаж або здача в оренду допоміжних приміщень відбувається без згоди співвласників відповідного будинку.

Згідно Закону України «Про ОСББ» і Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», Цивільному кодексу України – здача в оренду або продаж допоміжних приміщень багатоквартирного будинку здійснюється лише після відповідного рішення загальних зборів співвласників.

Нажаль, сфера ОСББ почала стрімко розвиватись лише з 2015 року і відповідно багато людей почали дізнаватись про свої права пізніше ніж допоміжні приміщення почали займати, але це не означає, що не знання про право власності позбавляє права власності.

Якщо Ви виявили в своєму будинку зайняті допоміжні приміщення (створено у Вас ОСББ чи ні – це не має значення) знайте, що їх можна повернути у власність співвласників, після чого допоміжні приміщення можна здавати в оренду. Оренду плату можна акумулювати на рахунку ОСББ з метою подальшого покращення будинку або прибудинкової території.

Юридична компанія «ARTEAM» має успішний досвід повернення приміщень спільної власності у власність співвласників і ми будемо раді допомогти Вам по цьому питанню.

ЗАМОВИТИ