ОСББ – Юридична компанія "ARTEAM"

В загальному про ОСББ – юридична компанія «ARTEAM»

Для об’єктивного розуміння тематики об’єднання співвласників багатоквартирного будинку юристи юридичної компанії «ARTEAM» дають відповіді на найпоширеніші запитання про ОСББ, які можуть розкрити сутність цієї форми самоврядування.

Про поняття ОСББ

ОСББ – це об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, яке створюється задля покращення стану будинку, якості життя в будинку, завдяки таким механізмам управління як: загальні збори, правління, ревізійна комісія. Об’єднання з моменту державної реєстрації є юридичною особою, може мати власний банківський рахунок, печатку, майно. Також об’єднання є не прибутковою організацію – відповідно не платить податки.

Про мету створення

Головною метою створення об’єднання є покращення стану будинку, підняття якості житлово-комунальних послуг і в результаті підвищення рівня комфорту життя в будинку. При результативній діяльності об’єднання приємним бонусом є також зростання вартості нерухомості в такому будинку.

Про переваги

В будинку в якому створено ОСББ – створено механізм прийняття колективних рішень, вирішення спільних проблем, фінансування спільних витрат, досягненню спільних цілей і представлення інтересів усіх власників житлових і не житлових приміщень будинку з іншими особами.

Про керівництво

Керівництвом поточною діяльністю ОСББ можуть займатись співвласники, або їхні представники шляхом взяття участі в засіданнях загальних зборів, правління, ревізійної комісії. Якщо немає бажаючих в самостійному управління будинком, можна найняти професійного управителя (це може бути фізична особа, або компанія – юридична особа), визначити його коло обов’язків, який за заробітну плату буде виконувати всі завдання, що на нього покладуть співвласники. У разі неякісної роботи співвласники завжди зможуть замінити управителя на іншого, який на їхню думку зможе працювати якісніше або ж взяти все поточне управління будинком в свої руки.

Якщо у Вас є додаткові запитання про об’єднання, або потрібна допомога юристів юридичної компанії «ARTEAM»  – звертайтесь.