Отримання технічної/проектної документації на будинок – юридична компанія «ARTEAM»
Як відомо згідно Закону України «Про ОСББ» після державної реєстрації ОСББ, замовник будівництва, колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком або його обслуговування/утримання до створення об’єднання, протягом 30 календарних днів з дня направлення об’єднанням відповідного звернення забезпечує передачу такому об’єднанню технічної і проектної документації. Як саме це право реалізувати, які документи мають бути передані, що робити якщо право на отримання документації порушене, про все це описуємо нижче.
Порядок передачі технічної документації
Отже, після державної реєстрації ОСББ, з метою отримання проектної і технічної документації на будинок, Голові правління необхідно письмово (рекомендуємо цінним листом з описом вкладення) звернутись до замовника будівництва або колишнього балансоутримувач багатоквартирного будинку або особи, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком або його обслуговування/утримання до створення об’єднання, які в свою чергу протягом 30 календарних днів з дня направлення об’єднанням відповідного звернення зобов’язані забезпечити передачу такому об’єднанню наступних документів:
- одного комплекту проектної документації на будівництво та іншої технічної документації на багатоквартирний будинок згідно з переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства;
- інформації та документів щодо діючих гарантійних зобов’язань стосовно будівельних робіт, виконаних під час будівництва та експлуатації багатоквартирного будинку, включаючи термін дії гарантійних зобов’язань, відомості про виконавця робіт, обсяг гарантійних зобов’язань тощо.
Деталізований перелік технічної документації на багатоквартирний будинок затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 176 від 17.07.2018 року:
- Технічний паспорт на багатоквартирний будинок.
- Паспорт об’єкта, складений за результатами обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва.
- Енергетичний сертифікат і звіт про обстеження інженерних систем.
- Проектна документація зі схемами влаштування внутрішньобудинкових систем.
- Документ, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
- Технічна документація обладнання котелень.
- Технічна документація на ліфти.
- План земельної ділянки.
- Акти приймання-передавання технічної документації на багатоквартирний будинок.
- Паспорти, гарантійні документи, акти випробування, повірки й опломбування та інші технічні документи на системи, мережі, встановлені прилади, устаткування та обладнання у багатоквартирному будинку.
Навіщо потрібна технічна документація?
Технічна документація на будинок Вам знадобиться при оформленні прав на земельну ділянку для ОСББ, взятті участі ОСББ в енергоефективних програмах (місцевих, державних), здачі допоміжних приміщень в оренду та поверненні самовільно зайнятих допоміжних, технічних приміщень.
Що робити якщо не передають технічну документацію?
Якщо технічну документацію Вам не передають в строк визначений законодавством, поцікавтесь, можливо технічна документація втрачена і її виготовляють для Вас заново. У замовника будівництва або колишнього балансоутримувач багатоквартирного будинку або особи, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком або його обслуговування/утримання до створення об’єднання є на відновлення технічної документації 6 місяців після відповідного звернення ОСББ. Якщо від відповідальної особи немає жодної інформації про передачу Вам технічної документації – можна сміливо звертатись до суду і просити щоб суд зобов’язав поновити технічну документацію за власний рахунок і передати її ОСББ. Пам’ятайте, що за невиконання рішення суду є кримінальна відповідальність.
Юристи юридичної компанії «ARTEAM» мають успішний досвід у поверненні технічної документації в досудовому і судовому порядку. За Вашим бажанням, можемо надати професійну юридичну допомогу.