Оформлення позики (розписка) без ризику

Розписка. Передача грошей або майна з гарантією повернення.

Якщо до Вас звернулись з проханням передати в позику грошові кошти чи майно – добре подумайте перед тим як погоджуватись, укладати договір позики і підписувати розписку.

Наразі зустрічається багато випадків оформлення розписок в тому числі близькими людьми, які нажаль в майбутньому не завжди повертають грошові кошти або позичене майно назад власнику.

Навіть після позитивного рішення суду – грошові кошти або позичене майно не завжди вдається повернути. Причиною не повернення є те, що в позичальника (боржника) немає нічого: жодних відкритих банківських рахунків, транспортних засобів, квартири, будинку, земельної ділянки. Відповідно, рішення суду з вимогою стягнути з боржника передані йому в позику Ваші грошові кошти або майно – просто неможливо виконати. Більше того, відповідальності за не повернуті грошові кошти чи майно за розпискою боржник згідно чинного законодавства ніякої не несе.

Як же тоді допомогти але без ризику?

Для того щоб застрахувати себе від можливості не повернення Ваших грошових коштів чи майна позичальником – необхідно оформити договір позики, розписку про передачу грошових коштів або майна Вами позичальнику та укласти договір застави. Давайте розглянемо кожен з етапів детальніше:

  1. При передачі грошових коштів чи майна будь-якого розміру варто оформити договір позики. В даному договорі позики прописується хто кому передає грошові кошти чи майно, в якому розмірі, на який строк та під які відсотки;
  2. На підтвердження переданих грошових коштів чи майна необхідно написати розписку. В розписці зазначається хто кому передає грошові кошти чи майно, розмір грошових коштів, строк повернення та відсотки за користування грошовими коштами, майном;
  3. Для забезпечення гарантії повернення Вам ваших грошових коштів чи майна позичальником в повній мірі з відсотками радимо укласти договір застави з позичальником. За договором застави позичальник гарантуватиме Вам, повернення Ваших грошових коштів чи майна у повній мірі в домовлені строки, в іншому випадку Ви матиме право на його заставлене майно. Якщо сума позики велика радимо укладати договір застави на рухоме чи нерухоме майно. Такий договір застави посвідчується нотаріально і позичальник не матиме права без Вашого відома продати заставлене майно до того моменту поки не поверне Вам ваші грошові кошти чи майно.

Примітка:

Договір позики, розписку про передачу грошових коштів або майна Вами позичальнику та договір застави радимо укладати виключно після консультації юриста і під його контролем, адже в інтернеті не завжди є вірні зразки.

Після дотримання вищезазначеного алгоритму Ви зможете оформити позику з мінімальними ризиками для себе і допоможете близькій Вам людині.

За детальнішими консультаціями або ж за поверненням грошових коштів або майна за позикою звертайтесь до нашої юридичної компанії «ARTEAM» – ми маємо позитивний досвід в вирішенні таких справ.

Перша консультація – безкоштовно.